Блог

Блог мандрівника Тернопільщина

Мандрівки печерами Тернопілля!

З настанням холодів багато туристів замислюються куди помандрувати щоб і було більш менш комфортно, екстремально та цікаво. Вихід є – печери Тернопільщини!

З доступних для відвідування печер, в нас є Млинки – 50км, Угринь – 2,2км, Вертеба – 9км, Кришталева – 23км і сама відома печера для екстрималів, печера Оптимістична – 230км.

Для початківців які полюбляють екскурсійно-розважальний варіант, рекомендуємо Кришталеву та Вертебу, дві освітлені печери і повністю пристосовані для всіх верств населення, від мажора в Гуччі, до батьків з маленькими дітьми.

 

Печера Кришталева

Пізнавально-розважальний маршрут в Кришталевій задовольнить повністю потребу довідатись що таке ті печери. Екскурсійний маршрут 2,5км, де у вигляді казкового оповідання вам проведуть екскурсію у підземну казку. Також можна оглянути залишки Фортеці в селі Кривче.

До печери Кришталева можна добратись рейсовим автобусом з Тернополя до с.Кривче, Борщівський район. Екскурсоводи працюють кожен день з 9 до 17год, вихідний понеділок.

Печера Вертеба

Історико-географічний маршрут в печері Вертеба розширить ваш кругозір, і ви дізнаєтесь як жили люди 7 тисяч років тому. Печера-музей Вертеба це повністю відкрита археологічна пам’ятка, де можна доторкнутись до такої цікавої науки і побачити в природному стані ще не викопані історичні матеріали, та артефакти.

До Вертеби ходить рейсовий автобус Тернопіль — Більче-Золоте, або з пересадкою в м.Борщів. Печера є підрозділом Борщівського краєзнавчого музею, де попередньо потрібно домовлятись про екскурсію.

 

 

Також поруч за 5км є невеличке село Монастирок, де ви можете

оглянути печерний храм з якого відкривається чудова панорама на річку Серет, або помандрувати до робочої гідроелектро станції яка знаходиться в с.Більче-Золоте.

 

 

 

Печера Млинки

 

Печера Млинки це мабуть одна з небагатьох печер в нашому регіоні, яку відвідують майже всі туристи, екстремали і просто фанати активного відпочинку. Широкий вибір

маршрутів, від початківця до вибагливого екстремала може запропонувати ця незабутня перлина Поділля.

Невелике віддалення від обласних центрів західної України, розвинута інфраструктура навколо печери, це все в поєднанні, робить печеру Млинки однією з самих привабливих туристичних об’єктів Тернопільщини . Також поруч за 2км знаходиться невеличка печера Угринь, яка була першою екскурсійною печерою Західного Поділля ще 100років тому.

 

Потрапити до печери можна зійшовши на трасі Тернопіль-Борщів в с.Шманьківчики, а далі помандрувати ще 5км до печери по трасі до с. Залісся., або на потягу Тернопіль — Іване-Пусте до станції Залісся, і далі пішки 2км до хостелу Спелеоклубу ”Кристал”.

 

Печера Оптимістична

 

Печера Оптимістична занесена в книгу рекордів Гіннеса як найдовша печера в гіпсах і найдовша печера Європи. Сама по собі печера пристосована для всіх верств, нічого надзвичайного чи дивовижного тут не побачиш, чого не має в інших печерах Поділля, але її відвідування це як зійти на Монблан. В печері є невеличкий музей геологічних утворень, виставка дивовижних скульптур з глини. Відрізняється досить довгими екскурсійними маршрутами які прокладенні по всій довженні печери. Поруч є невеличкий хостел, де можна скуштувати різноманітні сорти пива, які варять безпосередньо на місці.

 

 

Печера знаходиться в с.Королівка, Борщівського району там і розташований спелеохостел, де можна замовити екскурсію.

 

В нас ви можна замовити екскурсійний супровід, а також все необхідне спорядження для спелео мандрівок!

Схожі новини